Krosna od dubu vzor Opale M2

Re: Krosna od dubu vzor Opale M2

Příspěvekod Ladys » sob pro 10, 2016 7:37 pm

Krásná práce. ;) ;) ;) ;)
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 58

Příspěvekod dub » sob pro 10, 2016 7:48 pm

Láďo dík :oops: :oops: :oops:
Než jsem začal, tak jsem si říkal, že se s tím nebudu moc piplat. A zas jedu ve svých zajetých kolejích :lol: :lol: :lol:
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 55

Příspěvekod cobra777 » ned pro 11, 2016 9:52 am

Jirko,,moc pěkná ,přesná strojařská práce,,to se mi líbí..jen tak dál :)
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 46

Příspěvekod dub » ned pro 11, 2016 9:59 am

Díky, ani si netroufnu odhadnout co se by se dělo, kdybych měl doma frézu a soustruh :D :D :D . To bych to asi nikdy nedodělal.
Budu muset vyrobit ještě jednu hrazdu, ta současná je v pohodě a na lítání by stačila, ale vrchlík by byl zavěšený na poslední díru blíže k motoru. Chci tam mít ještě nejakou rezervu. tahle hrazda bude super až dám na přední část kameru.
Každý kdo nějakou krosnu či tříkolku vyráběl ví, jak je těžké odhadnout , kam to těžiště vyjde a v podstatě je to taková sázka do loterie. Venku je ošklivo, tak o nic nejde :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned pro 11, 2016 7:38 pm

A je to, druhá hrazda byla ohýbána do úhlu 90 stupňů a nepraskla :D :D :D :D :D :D
Dural jsem opět vyžíhal nad plynovým hořákem, ale na 2x. Pásek 280x20x3mm jsem ohříval nejdříve u jednoho ohybu, který byl 70m od konce pásku a to tak, aby po něm psalo bukové ramínko. Pak jsem zahříval druhý konec a to opět v místě ohybu, až opět psalo ramínko. Pak jsem se vrátil na první ohřívání a zahříval opět na teplotu psaní ramínka. nakonec jsem udělal i druhý konec a pak to celé ochladil pod vodou.
Hrazdu jsem ohýbal v obyčejném svěráku s hliníkovými ochranými plechy. Při ohýbání jsem na místo ohybu klepal kladívkem přes bukový špalíček a šlo to. :D
Až potom jsem začal rozměřovat otvory, důlčíkovat a pak vrtat. To vše pro jistotu, kdyby mi to náhodou při ohýbání prasklo.
Výsledek na přiloženém fotu ;)
Krosna s druhou hrazdou
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod zdzd » pon pro 12, 2016 8:49 am

zdzd
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon pro 12, 2016 9:02 am

Zatím to drží a řekl bych, že je to pevnější než z hliníku. Vše ukáže čas.
Návody na RC manii jsem taky študoval, ale ani pořádně nevím, jaký dural mám a zjišťovat to podle nějakýho katalogovýho čísla by bylo asi správně a v tomto případě nemožné. Už vidím, jak volám k Pelikánovi, aby mi sdělil, jaký dural prodává a kde bych k němu našel katalogový list :D :D :D
V tuhle chvíli je pro mě nejdůležitější, že se mi to podařilo ohnout a drží to. Praskliny v ohybu jsem pod lupou nezaznamenal.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv pro 15, 2016 10:00 pm

Hranoly na připevnění serv ke krosně od Michala někde bloudí světem, tak jsem se dnaska pustil do jejich výroby svépomocí.
Ideální by bylo sehnat duralový hranol o průřezu 10x20mm. ten jsem však nikde nesehnal, ale naštěstí měli hranol 10x10mm. Za 42 ,-Kč jsem zakoupil půl metru a dneska večer se dal do práce. Lupínkovou pilkou jsem nařezal 4 kousky dlouhé 66mm. Vždy dva jsem k sobě slepil vteřiňákem a potom na brusce na kolmo zabrousil na konečnou délku 65mm. takto vznikly dva hranoly 20x10mm se slušně kolmými čely. Čela jsem orýsoval odůlčíkoval a pak do nich z boku vyvrtal ve stojanové vrtačce celkem 8 otvorů o průměru 1,5mm. Nikam jsem nespěchal a vyvrtal je do hloubky 15mm. Kdo tuto práci dělal, asi zjistil, jak málo stačí k tomu, aby se vrák kousnul a ulomil :lol: :lol: :lol: . Naštěsí se to nestalo a tak jsem pokračoval vyřezáním 8-mi závitů M2. Nejdřív 8 děr jedničkou, potom dvojkou a nakonec trojkou. Povedlo se na poprvé ani jeden závitník neprasknul. Výborně se mi při řezání závitů do duralu osvědčila aku vrtačka Narex. Moment dám na 1-ku rychlost taky. Závitník máznu olejem a pomalu ho navádím do hranolu který držím v prstech. Je v tom cit a ihned cejtím jak to ztuhne. zapnu opačný chod a závitník vyšroubuji. Očistím v prstech a jedu znova. Každou díru jsem jedním závitníkem projížděl na 3x. Tak že 9x8=72x zařadit opačný chod. Je to piplačka , ale vypadá to nádherně. Zítra vyvrtám do hranolů v místech, kde vycházejí ze serv kabely dvě díry 8,5mm, aby jimi šel protáhnout konektor. Nakonec svisle 4 díry 3mm na šrouby, kterými hranoly přišroubuji k tělu krosny. Do svislého těla krosny vyříznu 4x závit M3, abych nemusel používat matičky. Přes hranoly se servama přijde přišroubovat destička z duralu 1,5mm, která se bude dotýkat spodní části krosny a vytvoři jakou si kapsu pro elektroniku. Tu destičku asi vyleštím :lol: :lol: :lol:
Foto bude zítra ;)
No to jsem se zas rozkecal :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát pro 16, 2016 11:51 am

Včera jsem ještě jen zkusmo roztočil Axika 2826/6 s vrtulí 10/4.7 společně s regulátorem Spin66 a krmil to 3 článkem 4000mAh. Že to bude trochu silnější pohon jsem čekal, ale takový hukot fakt ne :D :D :D :D :D . Samozřejmě jsem to zkoušel doma v kuchyni a opravdu to stálo za to. Ještě, že nikdo nebyl doma, asi bych to zde už nepsal :lol: :lol: :lol: . Vlastně byl náš pes, ale ten po prvních tónech vrtule zmizel v bytě neznámo kam :lol: :lol: :lol:
S klidným svědomím mohu tuto konfiguraci doporučit, jako výbornou pomůcku pro nastartování vánočního úklidu.
Naposledy upravil dub dne pát pro 16, 2016 5:30 pm, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » pát pro 16, 2016 1:40 pm

dub píše:díry 8,5mm, aby jimi šel protáhnout konektor

Stačí i pětka. Kablíky vytáhni z plastu, protáhni je dírou a nastrkej z5. Nebude to jak ementál.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 51

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci