Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Příspěvekod dub » úte čer 13, 2017 6:47 am

Včera jsem se pustil do výroby nové krosny pod vrchlík Fox 2,6 RS od firmy Opale. Koncepčně krosna vychází z krosny , kterou mám pod vrchlíkem Power 1,1 rovněž od firmy Opale. Co se na krosně mění je rozteč hrazdy ta bude mít 170mm. Serva speedu budou umístněna na ramenech hrazdy. Použiju ty z první krosny. Na singl skinu moc speed význam nemá. Hrazda bude mít větší výšku a to 23mm vyrobena bude opět ze 4mm duralu v rozích sešroubovaná pomocí nerezových šroubů M3 a duralových hranolů 10x10 mm. Ochranný koš na 14 palcovou vrtuli by měl být svařen z nerezové kulatiny. Pohon krosny obstará motor osvědčené značky Axi 4120/18 V2. Nápajení bude 6-ti článkem LiPol o kapacitě 5500mAh. Výkon této sestavy bude se 14 palcovou vrtulí kolem 1500W což by mělo postačovat na pohodový let celé sestavy, která bude vážit kolem 5kg. Páky řidiček budou na servech značky JX o tahu 27kg/cm. Tím, že se jedná o krosnu s košem, tak udělám páky v poloze rozpaženo. Ty jsou při přistáních a kotrmelcích lépe chráneny před poškozením . Uložení jinak orientovaných serv je lehce proveditelné jinou koncepcí jejich připevnněním k duralovým hranolům, které je drží na duralovém rámu krosny. Samotný rám krosny bude z duralové pásoviny 5x50mm. širší není k dispozici. Regulátor prozatím 70A Hd Power . Na Mezona už prostě nezbylo.
Krosnu bych chtěl mít dodělanou na setkání ve Zlončicích. Když se nevyskytne nějaká závažnější komplikace během stavby, tak by to mohlo vyjít.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Krosna pod vrchlík Fox 1,5

Příspěvekod PetrB » stř čer 14, 2017 7:48 am

Tak koukej zabrat ať je co předvádět. Já včera taky zamakal a za svitu měsíce jsem po zahradě nahazoval vrchlík a seřizoval nastavení speedu a řidiček. Zatím to vypadá slibně. I s dvoučlánkem to má slušnej tah. Ale to se uvidí až za letu. To jenom oznamuju aby nebyly obavy že FOX nebude v provozu. BUDE ;)
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Re: Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Příspěvekod dub » stř čer 14, 2017 2:13 pm

Ty míry co jsem Ti na Foxe dával jsou odzkoušený v praxi a tak že předpokládám, že při jejich dodržení za svitu luny nebyl žádný problém a vše proběhlo hladce a vrchlík šel nad hlavu jak má.
To víš, že makám. Včera zas do 23,30 hod. :roll: , ale hrazdu se speedem už mám hotovou. Její hrany sice zaleštěný nejsou , ale bude vše. Rozhodl jsem se pro drobné leštění až na konci výroby. Nevím, jak to dělaj jinde, ale já jsem u toho leštění vždycky děsně černej a to i ve ksichtu :lol: . Dneska by práce měli pokračovat na hlavním rámu a držácích serv. Jde to pomalu. Když díly svrtávám a chci aby pasovaly přesně tak to musím předem lepit vteřiňákem a ten pak zas čistit. Metoda je to zdlouhavá ale výsledek je uspokojující :)
Čeho se podvědomě bojím je vaření koše. Útěchou může být, že kdyby to náhodou nevyšlo , tak tam dám koš z tříkolky co byla pod Weguse a nebo z krosny co byla pod Hero. Nějak se mi to železo začíná doma kupit :D :D :D .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » stř čer 14, 2017 3:45 pm

Když se ti tam kupí železo, nalož to do auta a hurá s tím do kovošrotu :lol:
Nerez se platí dobře a obvzlášť vyleštěná.
A k tomu že jsi od leštění černej všude, to bude tím že leštíš jenom v trenclích :lol:
Jestli chceš, přinesu ti z práce od lakýrů takový jednodílný komplet i s pokrývkou hlavy. Jenom si budeš muset vzít plexi štít aby ti to nelítalo do úsměvu. ;)
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob čer 17, 2017 8:43 am

Včera jsem vyrobil hranoly na spojení serv. Trochu jsem se zamyslel a nakonec jsem zvolil polohu řídících pák na předpaženo. Je to z důvodu, že pokusným měřením jsem zjistil, že kdybych měl páky rozpažené, tak by při koncepci serva speedu na hrazdě šli řidící šňůry kolem pák serv speedu asi 2 cm a to je dost natěsno. No a když se krosna ve vzduchu trochu více zavrtí, tak by byl problém. Foto snad nějaké bude. Koncepce krosny je totožná s krosnou pod vrchlík Power. Jediný rozdíl je, ža tato je vyrobena s větší přesností :D Dnes je na řadě výroba držáku regulátoru, krytu elektroniky, a snad držáků akumulátoru. Samozřejmě souběžně probíhá příprava materiálu a přípravných prací na ochranný koš.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv čer 22, 2017 9:17 am

Práce na krosně pomalu pokračují kupředu. Včera jsem zavařil obruče ochranného koše na vrtuli. Docela jsem se toho bál , ale byl jsem mile překvapen , jak to jde kvalitně udělat i s se svářecím invertorem a obalovanou nerezovou elektrodou o průměru 1,6mm. Proud jsem nastavil na 40 A a šlo to jak po másle :D . Nerezovou kulatinu o průměru 6 a 8 mm jsem zavařil na 4 x . Po přebroušení ,vypilování a znova přebroušení 400 smirkem je spoj téměř nezjistitelný :lol: :lol: :lol: . Dnes mě čeká výroba přípravku, který zajistí potřebnou šikmost stojek , které spojí obě obruče dohromady, pak už jen vevařit nerezový střed z plechu o síle 3mm. Počítám v neděli by mohl koš být hotov když se nic nepokazí. Pak už jen klasika, celou krosnu rozebrat a přebrousit smirkem , zaleštit hrany a nakonec zmatovat rounem plochy . Celé to odmastit sestavit, osadit elektronikou a je hotovo :D
Včera jsem ještě z mirelonu slepil ochranný obal na 6-ti článek lipolek . Není to ideální kvůli chlazení článků, ale zase to články ochrání před poškozením při pádech. Celý mirelonový obal půjde ještě vložit do látkového obalu pro lepší vzhled.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon čer 26, 2017 10:11 am

A je to skoro hotový :D :D :D , víkend proběhl, jak jsem plánoval . Sváření , broušeni, pilování, leštění. Poté následovalo šití futrálu na baterku a závěrečná kompletace.
Naposledy upravil dub dne stř čer 28, 2017 6:44 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř čer 28, 2017 6:44 am

Nová krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS je před dokončením. Koncepčně vychází z krosny , kterou mám pod vrchlíkem Power 1,1. O pohon se postará motor Axi 4120/18 s dřevěnou vrtulí 14/7. Pohon zajistí 6-tičlánková baterie o kapacitě 5500mAh. Celé to zreguluje regulátor Spin Pro 66. Telemetrická čidla MUI 75 a Vario M2 zajistí přenos informací o tom co se za letu nahoře děje :) . Ovládací páky řidiček o délce 12,5cm jsou na digitálních servech zn. JX o síle 25 kg/cm
Ochranný koš (rám vrtule ) je z nerezové kulatiny pr. 8mm a výztuhy z nerezu o průměru 6mm. Nosná deska motoru je z nerezového plechu o síle 3mm. Koš jsem svářel invevrtorovou svářečkou, proudem 40A a elektrodami na nerez o průměru 1,6mm.
Celý koš je připevněn pomocí 4 kusů silentbloků zn. Kavan k rámu , který je z duralového plocháče 5x50mm. Na hrazdě o rozteči 170mm jsou umístněna 2 serva na ovládání speedu.
Ještě poznámka k dřevěné vrtuli. Ochranný koš je vyroben přesně na míru motoru a vrtuli. Tzn., že vrtule běhá přesně v ose kulatiny a při přidání plynu by se mohly konce plastové vrtule APC ohnout dopředu a zavadit o nosné prvky koše. Je tam sice rezerva 15mm , ale nechci nic riskovat. Dřevěná vrtule se ani nehne a hezky ve vyleštěném koši vypadá.
Pohonná baterie je zabalena do ochranného obalu z mirelonu o síle 6mm a látkového sáčku ušitého na míru.
Jsem si vědom, že to není ideální řešení z důvodů chlazení akumulátoru. Vycházím však z toho, že stále nebudu lítat na plný plyn a při výkonu sestavy 1500W se po většinu letu budu pohybovat pod polovinou plynu :) .
Po zvážení kompletní krosny s akumulátorem váha ukázala 3060 gr. což je podle mě ideální startovácí váha.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř čer 28, 2017 6:45 am

Včera jsem se v dílně rozhodl zkusmo protočit mororem v krosně. Jelikož jsem tušil že výkon a tím pádem i proud vzduchu ze vrtulí bude víc než silněnější, tak jsem si radši otevřel dveře na dvůr a krosnu zkoušel mezi dveřmi směrem ven do dvora. To z důvodu abych si věci v dílně nechtěně nepřerovnal :lol: .
Zkrátím to, plný plyn jsem ani nedal. Prostě jsem se bál :) . Hukot neskutečnej a síla víc než velká. Bude to chtít pomocníka , který bude hýbat pákou plynu.
Jedno je jisté, že když Fox 2,6 letěl z krosnou kde byl o polovinu výkonově slabší motor a to ještě na půl plynu, tak v tomto případě problém s nedostatkem výkonu rozhodně nebude :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » stř čer 28, 2017 10:48 am

Jak to tak popisuješ, tak ten vrchlík tam ani nedávej. Položíš to jenom vrtulí k zemi a přidáš. V tomto případě nevím na co jsi si ten vrchlík kupoval :lol: :lol: :lol:
Koukám že tvůj poslední level bude raketovej pohon, dál už nic jinýho neexistuje :lol: :lol: :lol:
Hlavně abys to měl pořádně naleštěný, jinak je to ----- :mrgreen:
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Tříkolky a panáci